Skålar Ekberg

514548

JOSEF EKBERG, skålar, 3 st, Gustavsberg, lysterglasyr i grönt och rosa med bemålad dekor i guld, undertill monogramsignerade, diameter 17-24 cm

En skål med dedikation (undertill), smärre dekorslitage

Keramik/Porslin

Skålar Ekberg

Budhistorik (23 bud)
3767473
3 400
3751427
3 200
3767471
3 200
3751427
3767468
2 800

Slutpris SEK:
3 400
342 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.