Carl Larsson litografi ABC

514530

CARL LARSSON (1853-1919): Flickan som väver röda gullband, färglitografi, 1907, signerad med initialer i trycket.
I. 41,8x29,5 cm
LITTERATUR: Hjert & Hjert 116

Gulnad, fläckar

Fack 24

Carl Larsson litografi ABC

Budhistorik (11 bud)
3765984
2 600
3765943
2 400
3765983
2 400
3765943
3765787

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.