Skrin Jämtland allmoge 1800-tal

514527

SKRIN, allmoge, 1800-tal, Jämtland, bemålat i rött med polykromt dekor av blommor och gröna järn beslag, smitt originallås med nyckel, daterat 1835, höjd ca 21, 38x27 cm

Slitage

Ändringar/tillägg
Nyckel finns

Diverse, Allmoge

Monter 26

Budhistorik (3 bud)

3766271
1 800
3760436
1 700
3750888
1 600

Slutpris SEK:
1 800
181 EUR, 206 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.