Tallrikar 3 st och fat Kina 1700-tal

514526

TALLRIKAR, 3 st, UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), olika dekorer i underglasyrblått samt imari, diameter ca 22-23,5, fatets längd ca 25 cm

Fatet med smärre nagg, de två underglasyrblå tallrikarna med nagg och sprickor

Orientaliskt, Porslin

Monter 9

Budhistorik (5 bud)
3777070
1 400
3777030
1 300
3777030
500
3761716
450
3761716

Slutpris SEK:
1 400
141 EUR, 160 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.