Hörnskåp 1700-tal rokoko

514516

HÖRNSKÅP, furu, 1700-talets andra hälft, rokoko, bemålat i vitt, spegeldörrar med bakomliggande hyllinredning samt skedhyllor, krönet med skuren dekor, understycket på klotfötter, höjd ca 216, 138x77 cm

Delvis senare bakstycke, sprickor, avslag, färgbortfall, lösa ben, nyckel finns ej, dörren med ägarmärkning

Möbler, Skåp, byråer

Rum 15

Hörnskåp 1700-tal rokoko

Budhistorik (14 bud)
3769131
5 800
3759320
5 600
3769130
5 600
3759320
5 400
3769129
5 200

Slutpris SEK:
5 800
560 EUR, 636 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.