Bert-Håge Häverö

514461

BERT-HÅGE HÄVERÖ (1932-2014): "Gubbarna på Kroktall", signerad och daterad Bert Håge Häverö 1975, olja på duk, ca 38x46 cm

Påskrift på baksidan: "Ekström, Bäfver och Janne Mattson har fiskat upp några dunkar smuggelsprit och styr om glada i hågen, mot "kroktall" i inloppet till Hargshamn"

Rum 6

Bert-Håge Häverö

Budhistorik (70 bud)
3766618
46 000
3766616
44 000
3766613
42 000
3766615
40 000
3766613
39 000

Slutpris SEK:
46 000
4 687 EUR, 5 667 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.