Berndt Friberg, vas, Gustavsberg 1939-44

514445

BERNDT FRIBERG, vas, Gustavsberg 1939-44, stengods, brun harpälsglasyr, signerad ANKARGODS FB GUSTAVSBERG, höjd ca 13 cm

Obetydliga glasyrrepor

Keramik/Porslin, Design

Monter 4

Budhistorik (5 bud)
3766214
1 600
3764388
450
3760493
3759729
3759144

Slutpris SEK:
1 600
163 EUR, 197 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.