Lockurna 1800-tal

514421

LOCKURNA, porslin, Kina, 1800-tal, balusterformad, dekor av prunusblom i underglasyrblått, botten med fyra karaktärers märke, höjd ca 37 cm

Locket med mindre nagg

Orientaliskt, Porslin

Lockurna 1800-tal

Budhistorik (29 bud)
3766103
4 600
3766090
4 400
3766102
4 200
3766090
3766101
3 800

Slutpris SEK:
4 600
444 EUR, 504 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.