Paul Kedelv skålar Coquille samt Sven Palmkvist

514366

PAUL KEDELV, skålar, 6 st, "Coquille", SKÅL, Orrefors, Palmqvist, 1950/60-tal, de 6 signerade Flygsfors och daterade, underfång, höjd 4,5-16 cm

Undersidor med slitage

Ändringar/tillägg
En skål Sven Palkvist

Glas, Vaser, skålar, fat, Design

Monter 3

Budhistorik (4 bud)

3758131
450
3764895
3758131
3750742

Slutpris SEK:
450
45 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.