Tekanna

514358

TEKANNA, silver, 1900-talets första hälft, troligen Indien, med dekor av av bland annat figurer samt elefantformad pip, svenska importstämplar, längd ca 23 cm, vikt ca 563 g

Smärre bucklor

Silver

Visas på begäran

Tekanna

Budhistorik (2 bud)

3764033
1 400
3749401

Slutpris SEK:
1 400
143 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.