Ring 18 k vitguld diamanter

514342

RING, 18 k vitguld, briljant ca 0,10 ct omgiven av 20 åttkantslipade smådiamanter samt 4 carreslipade blå stenar på vardera sida, stämplar saknas, 1930-tal,
ringstorlek ca 19,5 mm, vikt ca 4 g

Blå stenar med omfattande skador

Guld/Smycken

Ring 18 k vitguld diamanter

Budhistorik (10 bud)
3787218
3787161
3787154
3786911
750
3785943
700

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.