Brosch 18 k guld diamanter

514340

BROSCH, 18 k guld, rosettformation med dekor av rosenslipade diamanter i kistfattning, 1800-tal, längd 4,2 cm, vikt ca 9,9 g

Omarbetad, broschsystem senare, tennlödningar, skador, bristning, en sten saknas, stenar med hack

Guld/Smycken

Brosch 18 k guld diamanter

Budhistorik (3 bud)

3780011
2 800
3780010
3780009
900

Slutpris SEK:
2 800
268 EUR, 315 USD
Utropspris SEK:
3 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.