Uppläggningsfat Kina 1700-tal

514284

UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, brättet med lambrekängbård, längd ca 28,5 cm

Nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 1

Uppläggningsfat Kina 1700-tal

Budhistorik (4 bud)

3749902
450
3749014
3749493
3749014

Slutpris SEK:
450
45 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.