Tallrikar Kina 1700-tal

514277

TALLRIKAR, 2+2+2+1, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), varierande dekor i underglasyrblått, diameter ca 23-24 cm

Nagg, 3 med sprickor

Orientaliskt, Porslin

Monter 1

Tallrikar Kina 1700-tal

Budhistorik (7 bud)
3764431
1 800
3763175
1 700
3764235
1 600
3763175
3756989

Slutpris SEK:
1 800
181 EUR, 206 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.