John Alfred Wheeler

514243

JOHN ALFRED WHEELER (1821-1903): The Blacksmith's forge, signerad J.A. Wheeler, olja på duk, 72x102 cm

PROVENIENS:
Förvärvad på Bonham´s 1988, kat.nr 132
Uppsala Auktionskammare, Important Sale, Classic Sale, part I juni 2015

Uppfodrad

Konst, Äldre måleri

Rum 6

John Alfred Wheeler

Budhistorik (6 bud)
3764497
3764494
1 700
3763533
1 600
3752528
3752493

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.