Brosch guld Ryssland 1800-tal

514167

BROSCH, 14 k guld, oval form, turkos emalj, blommor med dekor av diamanter med rosenslipning, Ryssland 1800-talets andra hälft, längd 4,5 cm, vikt ca 16,4 g

Emaljskador, nål med lagning

Guld/Smycken

Brosch guld Ryssland 1800-tal

Budhistorik (6 bud)
3766347
2 400
3762337
500
3760165
450
3757846
3753815

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:
4 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.