Tittskåp / Peep Show, tidigt 1900-tal

514136

TITTSKÅP / PEEP SHOW, USA, tidigt 1900-tal, kabinett av ek, detaljer av koppar, enligt uppgift komplett maskineri, utrustat med svartvita fotografier av lättklädda damer, för 1-cents-mynt (medföljer ett antal), höjd ca 50/110, 51 x 42 cm

Bruksslitage, senare renoverad, ej funktionstestad

Diverse

Hylla 2

Budhistorik (25 bud)
3763142
6 800
3763144
6 600
3763142
6 400
3763141
6 200
3763138
6 000

Slutpris SEK:
6 800
685 EUR, 778 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.