Ljusstakar silver Dansk empire

514121

LJUSSTAKAR, 1 par, silver, 1800-talets första hälft, Dansk empire, otydliga mästarstämplar, ljuspipa uppburen av kvinnofigurer, stam mot fotplatta med delfiner, höjd 24 cm

Omfattande skador och bucklor

Silver

Monter 29

Budhistorik (5 bud)
3762118
3762116
3757266
3755863
3748316
500

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.