Skålfat 1700-tal Clair de Lune

514058

SKÅLFAT, porslin, Kina, Yongzheng (1723-1735), "Clair de Lune", botten med märke, diameter ca 15 cm

PROVENIENS: Russell Bodés samling, Gustaf Otto Wallenberg

Omfattande sprickor, nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 29

Budhistorik (61 bud)
3763360
35 000
3763379
34 000
3763360
33 000
3762724
32 000
3762724
30 000

Slutpris SEK:
35 000
3 567 EUR, 4 312 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.