Johan Thurfjell Yesterday

514055

JOHAN THURFJELL (född 1970): "Yesterday", signerad och daterad Johan Thurfjell 2007. Unikt objekt, blandteknik i trä och foamboard med leksaksbelysning, höjd 26,5, träfundament med tillhörande plexilåda, höjd 40 42,5x31cm
Förebild till senare skapad edition för SAK. Belysningen ej funktionstestad

Proveniens: Galerie Nordenhake, Stockholm

Konst, Skulpturer, Nutida, Skulptur

Johan Thurfjell Yesterday

Budhistorik (11 bud)
3783684
5 600
3783682
5 400
3783677
5 200
3783680
5 000
3783677
4 800

Slutpris SEK:
5 600
540 EUR, 614 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.