Spencer Finch akvarell

514002

SPENCER FINCH (USA, född 1962): "Poke in the eye (left eye, inside edge, moderate pressure) 8/23/97", arkivnummer på baksidan SF007 version 1057, akvarell på papper, ca 38x57cm

PROVENIENS: Andreas Brändström Gallery, Stockholm

Konst, Teckningar, Nutida, Måleri

Rum 22

Spencer Finch akvarell

Budhistorik (22 bud)
3783698
8 200
3783697
8 000
3783695
7 800
3783689
7 600
3783678
7 400

Slutpris SEK:
8 200
786 EUR, 923 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.