Hörnskåp

513993

HÖRNSKÅP, gustavianskt, 1700-talets slut, profilerade lister, räfflad rombformad dekor, 3 fasta hyllplan, med hasp, nyckel finns, senare pärlgrå bemålning, höjd ca 101, bredd 87 samt djup 58 cm.

Bruks och åldersrelaterat slitage

Möbler, Skåp, byråer

Rum 9

Hörnskåp

Budhistorik (19 bud)
3762939
4 800
3762930
4 600
3762927
4 400
3762926
4 200
3762889

Slutpris SEK:
4 800
463 EUR, 526 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.