Skuggspelsdockor Wayang Bali

513978

SKUGGSPELSDOCKOR, "Wayang", 6 st., trä samt textil, Bali, 1900-talets första hälft, polykromt bemålade, längd ca 40-50 cm

Smärre slitage

Orientaliskt, Konsthantverk

Skuggspelsdockor Wayang Bali

Budhistorik (7 bud)
3759685
550
3756495
500
3759684
500
3756495
450
3752126

Slutpris SEK:
550
55 EUR, 63 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.