Piska

513977

PISKA, 1900-talets första hälft, skaft i silver med ciselerad dekor av stiliserat bladverk samt utsparad kartusch, läder, delvis med flätverk i växtfibrer, längd ca 67 cm

Slitage/skador, sannolikt kortad

Diverse, Etnografica

Monter 24

Piska

Budhistorik (13 bud)
3761573
850
3762193
3761573
750
3756466
700
3753954
650

Slutpris SEK:
850
81 EUR, 96 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.