Scroll Kina 1960-tal

513953

SCROLL, akvarell på papper, Kina, 1960-tal, motiv av figurscen i bergslandskap, kalligrafi samt sigill, ca 65x29 cm

Veck, passepartout med hål

Orientaliskt, Konst

Monter 21

Scroll Kina 1960-tal

Budhistorik (48 bud)
3760369
12 500
3760400
12 000
3760369
10 500
3760395
10 000
3760369
9 600

Slutpris SEK:
12 500
1 206 EUR, 1 370 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.