Scroll Kina 1900-tal

513927

HUAI ZHI, tusch samt akvarell på papper, Kina, 1900-talets slut, motiv av trädgårdsklippa och blommor, kalligrafi, två sigill, ca 49x43 cm

Orientaliskt, Konst

Scroll Kina 1900-tal

Budhistorik (1 bud)

3748390
2018-01-11 22:44:10

2018-01-18 kl 19:57
Slutpris SEK:
31 EUR, 37 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.