Orientmatta

513849

ORIENTMATTA, armenisk, östra Kaukasus, 1900-talets början, ca 277x122 cm

Bruksslitage, slitage på fransar.

Mattor/Textilier, Äkta mattor

Baltzarsgatan 6, Malmö

Orientmatta

Budhistorik (4 bud)

3757480
4 200
3751923
3747774
3746875

Slutpris SEK:
4 200
424 EUR, 503 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 287 kr.