Lodregulator 1800-tal

513821

LODREGULATOR, 1800-talets slut, Gustav Becker, emaljtavla, i ek, skuren nyrenässansdekor, krön i form av örn i pastellage, pendel, lod och uppdragsnyckel finns, höjd ca 133 cm

Bruksspår, ej funktionstestat, någon smärre skada/lagning, ett lod med bucklor

Klockor/Ur

Rum 4

Lodregulator 1800-tal

Budhistorik (13 bud)
3760660
900
3759813
850
3759813
3756139
750
3757561
700

Slutpris SEK:
900
91 EUR, 103 USD
Utropspris SEK:
1 800

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.