Fåtölj med fotpall gripsholmsmodell

513779

FÅTÖLJ med FOTPALL, 1900-talets senare del, gustaviansk stil, sk. gripsholmsmodell, vitlackerad, inköpt på Dahlström och Torgner, sitthöjd ca 44 cm

Bruksslitage, några sprickor, klädsel med fläckar

Möbler, Fåtöljer

Rum 19

Budhistorik (14 bud)
3760741
3 200
3760892
3 200
3760741
3760846
2 800
3760741
2 600

Slutpris SEK:
3 200
313 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.