Spegel gustaviansk

513728

SPEGEL, gustaviansk, Jönköpings hallstämpel, träskuren dekor, spår av förgyllning, kvicksilverfolierade glas, höjd ca 126x54 cm

Slitage, mindre dekordel saknas nedtill,

Speglar

Spegel gustaviansk

Budhistorik (21 bud)
3761049
17 000
3760986
16 500
3761047
16 500
3760986
16 000
3761046
15 500

Slutpris SEK:
17 000
1 715 EUR, 2 037 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.