Serigrafi efter Matisse

513715

MATISSE HENRI (Frankrike 1859-1964), efter, "Nu bleu III", serigrafi, signerad och daterad 1952 i trycket, bladstorlek ca 58x43 cm, ramad.

Svaga hanteringsveck, liten fläck i nedre marginalen, litet skrapmärke strax ovanför modellens vänsterfot

Geijersgatan 14, Göteborg

Serigrafi efter Matisse
Budhistorik (38 bud)
3765925
5 200
3765851
5 000
3765923
5 000
3765851
4 400
3765801
4 200

Slutpris SEK:
5 200
525 EUR, 623 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 287 kr.