Skål Japan

513695

SKÅL, porslin, Japan, 1800-tal, dekor av reserver med fiskar, räkor, krabba samt blommor i underglasyrblått, diameter ca 20,5 cm, höjd ca 9,5 cm

PROVENIENS: Russell Bodés samling

Spricka, glasyrnagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 19

Skål Japan

Budhistorik (16 bud)
3758234
3758233
3758228
3758230
950
3758228
900

Slutpris SEK:
121 EUR, 144 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.