Ljusstakar skål med lock Neapel

513694

NEAPEL, ljusstakar, 1 par, skål med lock, Italien, porslin, 1900-talets andra hälft, rokokostil, dekor av polykroma blommor, märkning i underglasyrblått, höjd ca 23 resp 19 cm

Dekor med nagg, en hänkle med mindre avslag

Keramik/Porslin

Budhistorik (2 bud)

3755629
3749905

Slutpris SEK:
34 EUR, 40 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.