Golvvas Kina 1800-tal

513676

GOLVVAS, Kina, porslin, 1800-tal, målad underglasyrdekor i blått och rött av flodlandskap med berg, byggnader, båtar och figurer, höjd ca 45 cm

Smärre tillverkningsdefekter, halsen med större lagning

Orientaliskt, Porslin

Geijersgatan 14, Göteborg

Golvvas Kina 1800-tal

Budhistorik (51 bud)
3766886
8 600
3766885
8 400
3766883
8 200
3766877
8 000
3766880
8 000

Slutpris SEK:
8 600
782 EUR, 903 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 287 kr.