Väggreliefer Sylvia Leuchovius

513654

SYLVIA LEUCHOVIUS (1915-2003), väggreliefer, 2 dlr, glaserat stengods, rektangulär form, dekor av träd respektive blomma, upphängningsanordningar i metall, Rörstrand, 1960-tal, målade signaturer R SL Ateljé Sweden, 47x23,5 cm respektive 38,5x17,5 cm

Liten nagg vid bakre övre hörn på den större reliefen

Keramik/Porslin

Budhistorik (21 bud)
3767072
1 900
3767064
1 800
3767071
1 700
3767064
1 600
3767069

Slutpris SEK:
1 900
192 EUR, 228 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.