Slaglåsgevär signerat Collins

513628

SLAGLÅSGEVÄR, brittiskt, 1860-tal, signerad Collins, med Birmingham-stämplar, oktagonalt kammarstycke, graverat bakåtvänt lås, valnötsstock, längd 126 cm

Senare laddstock, kompletterad laddstocksspång

Vapen/Medaljer

Rum 7

Slaglåsgevär signerat Collins

Budhistorik (2 bud)

3766339
1 600
3752326

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.