Skrivskåp 1800-tal senempire

513625

SKRIVSKÅP med vitrindel, 1800-talets mitt, senempire, 2-delat, fanér i mahogny, skrivklaff med bakomvarande inredning med lådor och dörrfack, vitrindelens dörrluckor med spegelmonogram LS i svärtat trä, nyckelskyltar i pressat läder, djup med utfällt klaff ca 86, höjd ca 220, 48x104 cm

Slitage, skador, delar saknas, omfattande fanérskador, blekt, en dragknopp saknas, nyckel till underskåp saknas

Ändringar/tillägg
Nycklar(3) finns att hämta i utlämningen

Möbler, Skåp, byråer

Rum 7

Skrivskåp 1800-tal senempire

Budhistorik (25 bud)
3758609
3 600
3756226
3 400
3758608
3 200
3756226
3758607
2 800

Slutpris SEK:
3 600
352 EUR, 411 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.