Fat Kina

513582

FAT, porslin, Kina, 1900-talets början, dekor av fåglar i tårpil samt blommor i emaljfärger, sepia, diameter ca 29 cm

Tillverkningsmärken, repor

Orientaliskt, Porslin

Monter 19

Fat Kina

Budhistorik (6 bud)
3758462
3757833
3758456
3757833
3757946

Slutpris SEK:
109 EUR, 117 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.