Fotogenlampa mässing och brons

513579

FOTOGENLAMPA, 1800-talets senare del, brons och mässing, monterad i äldre kinesisk vas i patinerad och förgylld dekor, höjd 43 cm, elektrifierad

Belysning, Bordslampor, Orientaliskt, Metall

Rum 7, Hylla 9

Budhistorik (6 bud)
3757422
3756408
3755014
3751631
700
3750238
500

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.