Äldre handskrifter, 3 vol.

513555

ÄLDRE HANDSKRIFTER (3). Mindre parti omfattande 2 samtida eller nära samtida handskrifter av kungliga författningar (1696 och 1712) samt en äldre skinnpärm med anteckningar, utkast och avskrifter från 1800-talets början, poesi, anecdoter hämtade ur Göteborgs Tidningar, charader m. m.

Fläckar och mindre skador förekommer. Ej kollationerat material.

Se text!

Böcker/Kartor, Handskrifter

Rum 1

Äldre handskrifter, 3 vol.

Budhistorik (8 bud)
3777085
650
3776722
600
3774573
550
3776720
500
3774573
450

Slutpris SEK:
650
66 EUR, 78 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.