Bordslampa

513525

POUL HENNINGSEN, bordslampa, "PH 4/3", Louis Poulsen, Danmark, vitlackerad skärm i plåt, fot i förkromat stål, etikettmärkt, höjd ca 54, diameter 45 cm
Skador: Bruksslitage, ej funktionstestad.

Skärmen något stukad.

Belysning, Bordslampor

Hylla 5

Bordslampa

Budhistorik (17 bud)
3758527
4 200
3758194
3758524
3 800
3758194
3 600
3758507
3 400

Slutpris SEK:
4 200
424 EUR, 503 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.