Chagall Lithographe vol I- IV 4 vol

513497

CHAGALL. MOURLOT, F., - SORLIER, CH. (6), Chagall lithographe. I-VI. Paris - Monte-Carlo (Éditions A. Sauret ) 1960-1986, nr 1 engelsk upplaga, resten franska, kompletta med totalt 28 litografier: 12+12+2+2, huvudsakligen i färg

Smärre slitage

Böcker/Kartor, Konst- och kulturhistoria

Budhistorik (19 bud)
3756563
14 500
3749192
14 000
3756561
13 500
3749192
12 500
3744966
12 000

Slutpris SEK:
14 500
1 417 EUR, 1 657 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.