Matbord

513461

MATBORD, blandstil, 1900-talets mitt, oval förlängningsbar skiva, svängda ben med klo som håller en kula, målat pärlgrått samt bronserade detaljer, höjd ca 78, samt 150 x 113 cm.

Krackelyr samtområde med avflagad färg på bordsskivan, slitage.

Möbler, Matbord

Rum 7

Matbord

Budhistorik

2018-01-15 kl 17:36
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.