Matsalasbord

513452

MATSALSBORD, 1900-talets början, svartbemålat, ek, svaravade ben, benkryss, 5 iläggsskivor varav 3 á 41 samt 2 á 14, höjd ca 76, 129x110 cm

Senare bemålning, slitage/ytskador, iläggskivor med sprickor

Möbler, Matbord

Rum 4

Matsalasbord

Budhistorik (25 bud)
3756844
1 900
3756830
1 800
3756842
1 800
3756830
1 700
3756840
1 600

Slutpris SEK:
1 900
186 EUR, 217 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.