Vaser Kina 1900-tal

513435

VASER, 2 st., porslin, Kina, 1900-talets början, balusterformade, med hänklar, dekor i emaljfärger, den mindre med kalligrafi samt sigill, botten med märke, höjd ca 33-43 cm

Den större med kantretusch/lagningar

Orientaliskt, Porslin

Rum 7, Hylla 4

Vaser Kina 1900-tal

Budhistorik (3 bud)

3755471
3755706
3755471

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.