Fat Kina 1700-tal

513399

FAT, porslin, Kina, Yongzheng (1723-1735), famille rose, oktagonal form, dekor av tupp på trädgårdsklippa omgiven av pioner i emaljfärger, sepia samt järnoxid, diameter ca 26 cm

Lagning

Orientaliskt, Porslin

Fat Kina 1700-tal

Budhistorik (4 bud)

3746897
450
3743654
3743426
3743010

Slutpris SEK:
450
44 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.