Thomas Luny oljemålning

513356

THOMAS LUNY (England, 1759-1837): Skeppsbrott, signerad och daterad Luny 1831, olja på pannå, 30x40 cm

Ytsmuts, smärre krackeleringar

Konst, Äldre måleri

Baltzarsgatan 6, Malmö

Thomas Luny oljemålning

Budhistorik (47 bud)
3757061
9 200
3757070
9 000
3757061
8 400
3757055
8 200
3757045
8 000

Slutpris SEK:
9 200
928 EUR, 1 102 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 344 kr.