Oljemålning Daidalos och Ikaros

513299

FRANSK SKOLA (omkring 1820): Daidalos och Ikaros,
olja på duk, ca 46x38 cm

EXPERTIS: Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris.

Krackelyr, retuscher

Konst, Äldre måleri

Rum 5

Budhistorik (28 bud)
3753365
11 000
3754342
10 500
3753365
10 000
3754340
9 800
3753365
9 600

Slutpris SEK:
11 000
999 EUR, 1 073 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.