Orientmatta

513296

ORIENTMATTA, antik, Bijar, figural, ca 191x138 cm

Slitage/skador, en kortsida tappar knutar, motsatta sida tappar delvis knutar, skadade hörn, centrum med trolig lagning efter hål

Ändringar/tillägg
Centrum med trolig lagning efter hål

Mattor/Textilier, Äldre och antika mattor

Visas på begäran

Orientmatta

Budhistorik (20 bud)
3764541
8 000
3764540
7 800
3764538
7 600
3764537
7 400
3764536
7 200

Slutpris SEK:
8 000
766 EUR, 900 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.