Golvur allmoge

513287

GOLVUR, allmoge, Dalarna, bemålad dekor, bär datering 1808, höjd ca 214 cm, pendel och lod finns

Slitage. Urtavla med senare bemålning. Sida med skada/lagning

Klockor/Ur, Golvur

Rum 12

Golvur allmoge

Budhistorik (7 bud)
3752778
2 400
3751738
3750679
3748266
3748265

Slutpris SEK:
2 400
234 EUR, 274 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.